Мечтата на Меси е жива: Аржентина пречупи Нидерландия с дузпи

"Гаучосите" пропиляха аванс от 2:0, но вече гледат към полуфинала с Хърватия

Аржентина пропиля аванс от 2:0 срещу Нидерландия и допусна изравняване в последната минута на редовното време, но все пак продължава на полуфиналите на световното първенство в Катар след изпълнение на дузпи. Блестящ мач изнесе капитанът на тима Лионел Меси, който записа гол и асистенция, а накрая не трепна и при решителните изпълнения.

Науел Молина откри резултата през първото полувреме, а Меси удвои четвърт час преди края от дузпа. Резервата Ваут Вегхорст обаче спаси "лалетата" с голове първо в 83-ата минута, а след това и в 11-ата от добавеното време. При дузпите аржентинците бяха по-точни и се наложиха с 4:3, а с два отразени удара блесна вратарят им Емилиано Мартинес.

На 13 декември те ще срещнат Хърватия в спор за място на финала. А Меси запази жива мечтата си да триумфира със световната титла в последното си голямо първенство с националния тим и по този начин да се нареди до покойния Диего Марадона.