Модрич няма да спира с националния отбор

Капитанът на Хърватия се надява да играе и в Лигата на нациите

Капитанът на Хърватия Лука Модрич ще продължи да играе за националния отбор. Лидерът на "ватрените" се надява да вземе участие в следващото издание на Лигата на нациите. Това сподели самият той пред хърватската телевизия HRT след малкия финал на мондиала в Катар.

"Няма смисъл да не играя и в Лигата на нациите. После ще видя какво ще правя.", каза 37-годишният Модрич.

Хърватия победи Мароко с 2:1, за да спечели бронзовите медали на световното първенство. Третото място е второ за тима на мондиал след 1998-а, когато "шахматистите" надиграха Нидерландия със същия резултат.

"Постигнахме нещо голямо за хърватския футбол. Искахме златото, бяхме близо. В крайна сметка ще се завърнем у дома като победители. Доказахме, че сме постоянни. Не може да гледат на нас като на изненада, а като сила!", коментира още носителят на "Златната топка" за 2018 г.