Нидерландия пречупи Сенегал с късни голове

"Лалетата" започнаха мондиала с победа

Нидерландия стартира мондиала в Катар с драматичен успех срещу Сенегал! "Лалетата" се наложиха с 2:0 в мач от група 1 на турнира. Тимът на Луис ван Гал се измъчи с коравия шампион на Африка и стигна до победата с късни голове.

На ст. "Ал Тумама" в Доха, Дейли Блинд, Френки де Йонг и Стивън Бергюс направиха пропуски за нидерландците преди почивката, а за "лъвовете на теранга" не съумяха да реализират Булайе Диа и Исмайла Сар.

Мачът продължи с положения пред двете врати и през втората част. Нидерландия поведе в 84', когато Коди Гакпо изпревари стража Едуар Менди и прати топката в мрежата зад него. Така той вече има толкова попадения с глава на световни финали, колкото в последните си 106 мача в Ередивизи - едно.

"Лалетата" сложиха точка на спора точно в 98' и 17-а секунда чрез влезлия като резерва Дейви Клаасен. Така той отбеляза втория най-късен гол на мондиал от 1966 г. насам. По-рано днес на върха се качи Мехди Тареми, който бе точен от дузпа за Иран в 102' и 30-а секунда при поражението с 2:6 от Англия.

Нидерландия мечтае за световната титла, уповавайки се на историята. Последните два шампиона - Франция през 2018 г. и Германия през 2014, са сребърни медалисти 12 години преди триумфа. Тимът от Ниската земя отстъпи на Испания в спора за трофея през 2010 г.