Португалия удари Уругвай, но кой вкара първия гол?

Роналдо вдигна ръце след попадението, ФИФА записа Фернандеш

Португалия вече е на осминафиналите на световното първенство след втора победа в групата - 2:0 срещу Уругвай. Голямата интрига след мача е доста необичайна - кой всъщност отбеляза първото попадение?

Малко след почивката Кристиано Роналдо се извиси във въздуха, след което топката спря в уругвайската врата. Капитанът на португалците вдигна победоносно ръце, но в крайна сметка от ФИФА прецениха, че докосване в главата му не е имало. Вместо това в статистиката беше вписан Бруно Фернандеш, който отправи центрирането.

Уругвайците се събудиха в последните минути, особено след влизането на ветерана Луис Суарес. Те стигнаха до греда след удар на Макси Гомес и няколко изгодни ситуации.

Вместо да изравнят, срещу тях беше отсъдена дузпа заради игра с ръка. Фернандеш беше точен, като този път нямаше никакво съмнение в авторството на гола. Бруно предвкусваше и хеттрик, но в добавеното време уцели гредата.

Уругвай остана с едва точка в актива си и ще се нуждае от задължителна победа срещу Гана, която има 3. В играта е и Южна Корея, която може да продължи при успех над Португалия.