Роналдо - първият в история с голове на 5 световни

Португалия удари Гана с 3:2

Кристиано Роналдо за пореден път записа името си в историята. Нападателят на Португалия реализира дузпа в мача срещу Гана, спечелен с 3:2 и стана първият футболист в историята, отбелязал гол на пет световни първенства.

През 2006-а, 2010-а и 2014-а е точен по веднъж, а на Мондиал 2018 - завършва с 4 гола.

Четирима играчи са отбелязали на четири световни: Пеле (Бразилия), Уве Зееер, Мирослав Клозе (Германия) и Лионел Меси (Аржентина).

Мачът започна със сълзите на CR7, който не сдържа емоциите си по време на националния химн.

Роналдо откри резултата в 65-ата минута, а малко след това Андре Аю изравни. В 78-ата Жоао Феликс даде аванс на "мореплавателите", а за 3:1 точен бе Рафаел Леао. Минута преди края на редовното време Осман Букари оформи крайното 3:2.

ПОД ЛУПА

* CR7 постави европейски рекорд, започвайки титуляр срещу Гана. Никой европеец не е носил националната фланелка на страната си на 10 големи турнира - преди това бившият вече ас на "Манчестър Юнайтед" бе част от Евро 2004, 2008, 2012, 2016 и 2020; СП 2006, 2010, 2014 и 2018.

* 37-годишният португалец, който е без отбор в момента, стана шестият играч, играл на 5 Мондиала, повтаряйки постижението на Рафаел Маркес и Антонио Карбахал (Мексико), Лотар Матеус (Германия), Джанлуиджи Буфон (Италия) и Лионел Меси (Аржентина).