Швейцария надстреля Сърбия и продължава напред в Катар

В другия двубой от групата Камерун шокира резервите на Бразилия

Отборът на Швейцария е последният осминафиналист на световното първенство в Катар. "Кръстоносците" стигнаха до елиминационната фаза, след като победиха с 3:2 Сърбия в зрелищен мач от група 8. В другия двубой от нея Камерун спечели с 1:0 срещу резервите на фаворита Бразилия, който вече си бе осигурил продължаване напред.

Taкa кариоките са на върха с 6 точки и по-добра голова разлика от Швейцария със същия актив. Камерун завършва на трето място с 4, а Сърбия остава на дъното с 1.

На ст. "974" в Доха, швейцарците поведоха с гол на Джердан Шакири в 20', но съперникът осъществи обрат чрез Александър Митрович в 26' и Душан Влахович в 35'. Бреел Емболо възстанови равенството малко преди почивката, а попадението, оказало се победно за Швейцария, бе дело на Ремо Фройлер в 48'.

Оттам нататък положенията бяха малко, а напрежението взе връх, което увеличи общия брой на жълтите картони до 11 - 7 за Сърбия и 4 за Швейцария.

В другата среща Камерун изкова исторически успех - първи за африкански отбор над Бразилия на мондиал. Донесе го Венсан Абубакар с гол в добавеното време. Таранът вече имаше жълт картон и получи втори за събличането на екипа си след попадението, но "Селесао" не се възползва от численото превъзходство.

Четвърти гол за Швейцария щеше да качи тима на върха и Бразилия да плати скъпо за подценяването на "неукротимите лъвове". Това обаче не се случи и в осминафиналите тимът на Тите ще се изправи срещу Южна Корея, докато Швейцария ще играе с Португалия.