Без медал, но достойно: Деси Ангелова е шеста в Париж (ГАЛЕРИЯ)

Това е най-доброто класиране за България от началото на игрите

Десислава Ангелова не успя да се пребори за медал на олимпийските игри в Париж. Българката завърши на последното шесто място във финала на скиф.

Това е и най-доброто класиране за родния спорт от началото на форума. В бадминтона сестри Стоеви делят 5-8-мо място при двойките. Същото важи за Станимира Петрова, която отпадна на четвъртфинал в женския бокс.

26-годишната Ангелова, която дебютира на олмипийски игри изостана от самото начало и не успя да се включи в битката за отличията. Тя финишира за 7:33.19 минути.

Десислава е първата българка на финал в гребането от 16 години насам. В Пекин 2008 Румяна Нейкова грабна титлата.

Шампионка стана нидерландката Каролин Флорийн, която пресече финала за 7:17.28 минути. И макар че тя остана далеч от световния рекорд на Нейкова (7:07.71), постижението й е впечатляващо от друга гледна точка.

Златната медалистка донесе четвърта олимпийска титла за семейство Флорийн. По-рано на игрите в Париж нейният брат Фин триумфира с нидерландската четворка скул, а техният баща Роналд е двукратен шампион в гребането - от Сеул 1988 и Атланта 1996.

Сребърният медал стана притежание на ветеранката от Нова Зеландия Ема Туиг, която финишира на 1.86 секунди зад шампионката. Подиума допълни литовката Виктория Сенкуте, която в самия край изпревари Тара Ригни от Австралия.