"Черен" и "изнасилвач": Фенове обиждат Ашраф Хакими (СНИМКИ)

След скандалния мач Мароко - Аржентина на олимпиадата

Звездата на ПСЖ и Мароко Ашраф Хакими получи расистки съобщения след мача си срещу Аржентина на олимпиадата.

Вчера "албиселесте" загуби от африканците с 1:2 в скандален мач от първия кръг на груповата фаза на олимпийския футболен турнир.

В добавената 16-та минута на второто полувреме Аржентина изравни благодарение на гол на Кристиан Медина, но реферът Глен Ниберг отиде да гледа видеоповторението за евентуална засада. По това време започнаха безредици на трибуните на стадиона в Сент Етиен - реферът изведе отборите от терена, а зрителите бяха помолени да напуснат стадиона.

Паузата в мача продължи около два часа. След подновяването играта продължи още 2 минути, като аржентинският гол за 2:2 беше отменен.

След края на мача, в който Хакими не се отчете с нищо запомнящо се, заваляха обиди в Instagram по адрес на мароканеца. Аржентински фенове използваха емотикони под формата на маймуни, плъхове и други символи, отнасящи се до цвета на кожата на футболиста.

Сред коментарите имаше "черен" и "изнасилвач". Припомняме, че през март 2023 г. той беше обвинен в изнасилване на 24-годишно момиче.