Париж 2024, Ден 9: Светлана срещу набедена за мъж и още

Само двама българи в олимпийската програма днес (4 август)

България вече има своя медал от олимпийски игри! Спечели го боксьорът Хавиер Ибаниес, като предстои да разберем какъв точно ще е той.

Но олимпийските игри продължават, а с тях и вълненията.

Само двама българи ще участват в деветия състезателен ден на Париж 2024. Но пък и двамата ще са част от интригуващи надпревари.

Светлана Каменова влиза в "окото на бурята" - скандала с набедените за мъже боксьорки днес я засяга лично. Своя олимпийски дебют срещу най-добрите в света ще направи Божидар Саръбоюков.

Вижте кога да им стискате палци!

12:00 ч., бокс, Светлана Каменова: Един от дългоочакваните мачове от цял свят! Българката ще се изправи срещу набедената за мъж Ю-Тин Ли на четвъртфинал в категория до 57 кг. Победителката със сигурност ще вземе олимпийски медал;

12:00 ч., лека атлетика, Божидар Саръбоюков: 19-годишният българин ще участва в квалификациите за финала (на 6 август в 21:15 ч.) в скока на дължина. Класират се всички, покрили нормата от 8,15 м или поне 12-те най-добри.