10 от "Атлетико" измъкнаха 1:1 с "Арсенал"

Гол с ръка помогна на "Олимпик Марсилия" срещу "Залцбург"

"Атлетико" Мадрид стигна до 1:1 при гостуването си на "Арсенал" в първи мач от полуфиналите на Лига Европа. Испанският тим игра почти цял мач с човек по-малко, след като Шиме Върсалко беше изгонен за втори жълт картон.
Попаденията на “Емиратс” отбелязаха Александре Лаказет (61) за домакините и Антоан Гризман (82) за гостите. Реваншът на “Уанда Метрополитано” изглежда напълно непредсказуем, въпреки че "Атлетико" определено е в по-изгодна позиция да стигне до финала.

В другия двубой от същата фаза "Олимпик" Марсилия се наложи с 2:0 над "Залцбург" на своя "Велодром" и ще има комфортна преднина преди реванша в Австрия. При първия гол на Флориан Товен в 15-ата минута имаше игра с ръка, която остана незабелязана от съдиите. След това Клинтън Н'Жие удвои в 63-ата минута след красива атака. В 77-ата минута пък и гредата помогна на домакините след шут на Фредрик Гюлбрандсен отблизо.