10 от "Славия" спряха "Лудогорец", съдийските грешки развалиха мача

0:0 в Разград и шампионите сдадоха върха

"Лудогорец" и "Славия" завършиха наравно 0:0 в предпоследен мач от седмия кръг на родния футболен шампионат. Двубоят в Разград предложи качествена игра, но бе развален от слабото съдийство. След като стъпи накриво, шампионът сдаде върха и остава на второ място във временното класиране с актив от 15 точки. Лидер е "Левски" с една повече.

На "Лудогорец Арена" домакините пропиляха отлична възможност да открият резултата в 21', когато Джоди Лукоки намери Якоб Швиерчок на чиста позиция, но полякът направи по-трудното - не реализира от около 5 метра на празна врата.

В 44' Лукоки се измъкна сам срещу излезлия напред Стергиакис, но стреля в крака му. Главният съдия Стефан Апостолов спря играта, подведен от своя помощник, и вдигна директен червен картон на стража на "белите" за игра с ръка. Повторенията показаха, че такава няма.

"Лудогорец" бе по-активен след почивката, използвайки численото си превъзходство.

В 79' шампионите стигнаха до попадение. Дан Битон центрира, а Вандерсон засече топката в мрежата на "Славия". Голът обаче бе отменен заради засада, което бе втората груба грешка на съдиите.

Пет минути преди края "Славия" можеше да отмъкне трите точки, но топката прелетя на сантиметри покрай лявата греда след фалцов удар на Велковски.

Съставите

"Лудогорец": 33. Ренан, 3. Недялков, 5. Терзиев, 21. Григоре, 22. Икоко, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 8. Битон, 13. Чибота, 10. Швиерчок

"Славия": 32. Стергиакис, 4. Патев, 6. Муньос, 38. Гамаков, 19. Велковски, 73. Бенгюзов, 8. Шоколаров, 35. Йомов, 33. Иванов, 71. Стоев, 9. Чунчуков