11 февруари в Пьонгчанг: Анев и Илиев ще се борят за силно представяне в биатлона

Започват алпийците и ски бегачите

БОК

Във втория ден на Зимните олимпийски игри в Пьонгчанг ще има солидно българско присъствие. В ранните часове на неделя дебют на най-големия форум за бели спортове ще направят двамата ни състезатели в алпийските ски - Алберт Попов и Камен Златков. Те ще участват в спускането при мъжете.

Преди няколко дни 20-годишният Попов спечели бронзов медал в гигантския слалом на световното първенство за младежи в Давос, Швейцария.

В 8:15 ч. Веселин Цинзов и Йордан Чучуганов ще премерят сили с най-добрите в ски бягането. Първият ми старт ще бъде в дисциплината скиатлон.

Снимка: БОК

В 11:50 ч. единственият ни представител в олимпийския турнир по спускане с шейни - Павел Ангелов, ще излезе на улея за 3 и 4 манш. След първите два манша той заема временното 36-о място в класирането.

В 13:15 ч. е ред на големите ни надежди за силно представяне в биатлона. Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов и Димитър Герджиков ще стартират в спринта на 10 км.

Ето и ориентировъчните часове, в които започват състезанията с българско участие:

04:00 ч. - Алберт Попов, Камен Златков (ски алпийски дисциплини) - спускане

08:15 ч. - Веселин Цинзов, Йордан Чучуганов (ски бягане) - скиатлон

11:50 ч. - Павел Ангелов (спускане с шейни) - 3 и 4 манш

13:15 ч. - Красимир Анев, Владимир Илиев, Антон Синапов, Димитър Герджиков (биатлон) - спринт 10 км