190 милиона евро за подписа на Неймар

Договорът на футболиста с Барселона изтече в интернет

Сайтът "Футбол Лийкс" публикува договорът на бразилската звезда на Барселона - Неймар. От 13-те страници, изтекли в интернет, става ясно, че всеки един клуб, който иска да притежава футболиста, трябва да плати 190 млн. евро. Толкова е освобождаващата клауза на футболиста.

Твърдата заплата на Неймар при каталунците е 5 млн. евро на сезон. Това обаче не е единствената сума, която влиза в джоба на бразилеца, тъй като договорът му е обвързан с множество бонуси.

Ако Неймар играе в 60% от мачовете на Барселона, клубът трябва да му плати допълнителни 1 062 500 евро в края на сезона. При влизане в групите Шампионска лига, футболистът получава 637 500 евро. Класиране за фазата на елиминациите пък се равнява на нови 425 000 евро.

Снимка: footballleaks2015.wordpress.com

Ако Барселона спечели трофея на най-силният европейски турнир, Неймар ще прибере сумата от 850 000 евро. Толкова е и бонусът за спечелване на Купата на Краля. Първо място в крайното класиране на Примиера дивисион се равнява на 637 500 евро.

При требъл на Барселона, както се случи миналата година, бразилецът ще спечели допълнителни 1,7 млн. евро.

Ако пък спечели "Златната топка", Неймар ще вземе 425 000 евро.

Договорът, публикуван в интернет, е подписан от футболиста през 2013 г., а само с това свое действие, той е заработил 8,5 млн. евро.

За целия срок на контракта футболистът ще прибере най-малко 49,5 млн. евро.