Световен футбол

Публикувано в  

2 години без "Реал", "Барса", "Юве" и "Милан" в Европа заради Суперлигата?

В УЕФА решават дали да накажат клубовете, които все още не са се оттеглили от проекта официално

2 години без
 

Суперлигата изглежда вече е в миналото. Но евентуални наказания за част от футболните клубове, които я създадоха, тепърва предстоят! 

Поне това съобщава ESPN. Според американското издание, в Европейската централа (УЕФА) обмислят да наложат сериозно наказание за тимовете, които все още не са се разграничили окончателно от проекта - "Реал" Мадрид, "Барселона", "Ювентус" и "Милан". Те могат да бъдат извадени от международните международните клубни турнири за 2 години!

Снимка: Getty Images

В момента всички замесени страни водят преговори с УЕФА, за да си осигурят по-приемливи санкции. Очаква се крайното решение да стане ясно в средата на май.

Шестте английски отбора в проекта - "Тотнъм", "Челси", "Манчестър Юнайтед", "Арсенал", "Манчестър Сити" и "Ливърпул", както и "Атлетико" Мадрид и "Интер" вече са договорили доста по-леки наказания, твърдят от ESPN. 

Снимка: Reuters

Останалите тимове обаче за момента подлежат на санкции по чл. 51 от правилника на УЕФА. 

"Реал" Мадрид продължава да бъде част от проекта, а президент на клуба и на Суперлигата е Флорентино Перес. От "Барса" заявиха, че няма да се оттеглят... засега. В "Ювентус" са песимисти за провеждането на турнира, но официално не са заявявали оттегляне. В "Милан" ситуацията е същата. 

Суперлигата не просъществува повече от 48 часа, тъй като феновете изразиха остро несъгласието си с нов формат, в който основателите ще играят всеки сезон. 

През април от УЕФА заявиха, че няма да изваждат тимовете от клубните турнири до края на настоящия сезон. 

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук