2 точки за Везенков при нова загуба на "Барса" в Испания

Каталунците отстъпиха на "Естудиантес" след драма в продължението

Александър Везенков отбеляза две точки при драматичната загуба на "Барселона" с 81:83 (19:18, 16:15, 27:23, 12:18, 7:9) от "Естудиантес" след продължение. Това бе шесто поражение за каталунците в испанското първенство, в което вече заемат шестата позиция.

Анте Томич и Александър Везенков вкараха първите два коша в мача и "Барселона" поведе с 4:0. Каталунците запазиха аванса си през първото полувреме, а в началото на второто две поредни тройки на Маркус Ериксон дадоха категорично предимство за "блаугранас".

"Естудиантес" съкрати изоставането си на две точки в края на мача и получи възможност да изравни с наказателни изстрели. Онджей Балвин вкара и двата за 74:74 и прати срещата в продължение.

В неговото начало Анте Томич отбеляза шест точки срещу само една за "Естудиантес", но и този път "Барса" пропиля преднината си. Домакините отбелязаха седем поредни точки за 82:80, а 17 секунди преди края Томич застана на бялата линия за две свободни стрелби. Той пропусна първата и каталунците загубиха.

Едуин Джаксън отбеляза 32 точки за "Естудиантес", а Горан Сътън добави девет и спечели 15 борби. Анте Томич вкара 18 точки за "Барселона".

Българският национал Александър Везенков започна като титуляр, но бе сменен заради натрупани пет лични нарушения. Той изкара на паркета близо 16 минути, в които записа 2 точки и 1 борба.