4 гола за 13 минути за "феноменалния" Мбапе

ПСЖ победи "Олимпик" Лион с 5:0 в дербито във Франция

Многомилионната селекция на "Пари Сен Жермен" разби поредния си съперник във Франция! Този път жертвата беше "Олимпик" Лион, а в мача блестеше младата звезда Килиан Мбапе, който успя да наниже 4 попадения за 13 минути при успеха с 5:0.

Неймар даде тон на шоуто на "Парк де Пренс" с гол от дузпа в 9-ата минута.

Двата отбора остана с човек по-малко до края на първото полувреме след червени картони на Кимпембе от ПСЖ и на Тузар от "Лион".

През второто полувреме обаче имаше една звезда в Париж и тя се казваше Килиан Мбапе. Французинът блесна с 4 гола от 61-вата до 74-тата минути.

Той е първият играч в историята на Лига 1 с подобно постижение. След мача другата звезда на тима - Неймар, призна че сина му е голям фен на Мбапе и говори за него постоянно. Бразилецът дори си позволи да нарече своя съотборник "феноменален" заради постижението.

ПСЖ е безкомпромисен от началото на сезона - 9 победи от 9 мача и голова разлика 32:6. Рекорд за Лига 1.