7 гола и зрелищен обрат за "Славия" срещу "Монтана"

Столичният тим навакса пасив от 1:3 до 4:3

"Славия" обърна "Монтана" от 1:3 до 4:3 в Ловеч в мач от 28-ия кръг на Първа лига. С успеха си "белите" се измъкнаха от зоната на баражите за оставане в елита.

Футболистите на Владимир Иванов-Фугата започнаха по-активно срещата и още в 6-та минута можеха да открият резултата. Ивайло Димитров беше изведен между защитниците, но след прехвърлящия му удар топката премина над гредата.

В 10-та минута Димитров напредна по левия фланг, а острото му центриране беше засечено от движение от Наско Милев за 0:1.

Пет минути по-късно "Монтана" можеше да изравни. Саер Сен беше изведен сам срещу Георги Петков, но ударът му срещна страничната греда.

В 22-на минута домакините все пак стигнаха до равенството. Сергей Георгиев напредна, намери непокрития Атанас Илиев, който с премерен удар изпрати топката н мрежата на Петков за 1:1.

"Белите" пропиляха отлична възможност отново да поведат. Иван Минчев изведе Божидар Васев сам срещу Неманя Счекич, но вратаря на домакините изби топката след удара на Васев. Минута след това съдията Георги Давидов отсъди спорна дузпа за домакините за нарушение на Георги Петков срещу Сергей Георгиев. Стражът на "Славия" обаче спаси удара на Саер Сен от бялата точка.

"Монтана" стигна до пълен обрат веднага след почивката. В 48-та минута Саер Сен изведе Петър Атанасов в наказателното поле, той центрира остро и Андреа Христов си отбеляза автогол. В 57-та минута домакините нанесоха нов удар. След бърда атака Атанас Ибев отклони към връхлитащия Саер Сен и той от въздуха вкала за 3:1.

"Белите" намалиха на 3:2 в 63-та минута след точно изпълнен пряк свободен удар от границата на наказателното поле от Иван Минчев. Две минути по-късно резервата Калоян Кръстев засече с глава центриране от корнер и изравни за 3:3.

В 82-ата минута "Славия" отново излезе напред в резултата след точно изпълнен пряк свободен удар от Минчев.