Адриан Андреев отпадна на старта на "София Оупън"

Димитър Кузманов остана единственият българин на турнира

Адриан Андреев отпадна още в първия кръг на турнира "София Оупън" след загуба от поставения под номер 6 Джон Милман (Австралия) с 3:6, 1:6 за 73 минути.

19-годишният българин, който участва с "уайлд кард", бе равностоен на далеч по-опитния си съперник в първите 25 минути на мача, но 38-ият в световната ранглиста Милман се възползва от първата възможност за пробив, за да поведе с 4:2, след което започна изцяло да доминира.

Във втората част грешките на Андреев зачестиха, а австралиецът продължи да действа солидно от крайната линия, което му донесе успеха със серия от шест поредни гейма.

Милман пласира 4 аса и не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като спечели 34 от 44 разиграни точки при собствен сервис.

След отпадането на Андреев, единственият българин в основната схема е Димитър Кузманов. Днес той започна участието си с мач срещу италианеца Салваторе Карузо.