"Академик" надви "Берое" и в Балканската лига (ВИДЕО)

Осми пореден успех за пловдивчани в сблъсъка

"Академик" Пловдив записа втори успех срещу "Берое" в рамките на три дни! След като се наложи с 84:78 за първенството, тази вечер селекцията на Йордан Янков отново спечели с 6 точки разлика - 74:68, в Балканската лига.

Победата е трета поредна за "Академик" в престижния турнир, като пловдивчани продължават да оглавяват група 2. "Берое" допусна първо поражение и е с баланс 1-1.

Домакините започнаха лошо и "Берое" поведе с 20:15 след 10 минути игра. Заралии натрупаха двуцифрена преднина във втората четвърт, но "Академик" стопи разликата до 40:44 на почивката благодарение на серия от 12:4.

Пловдивчани продължиха да владеят инициативата и през втората част. Нова силна серия доведе до пълен обрат. Отборът на Йордан Янков поддържаше преднината си, която дори стигна 10 точки за първи път в мача. В крайна сметка "Академик" затвори срещата безпроблемно.

Над всички бе капитанът на домакините Васил Бачев с 18 точки, а Ефе Юртлу добави 14. За "Берое" най-много - 15, реализира Обина Олека.