Анди Мъри е на полуфинал в Дубай

Световният номер 1 спаси седем мачбола на Филип Колшрайбер

Световният номер 1 Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Дубай с награден фонд над 2.16 милиона долара. Британецът спаси седем мачбола и след това спечели с 6:7 (4), 7:6 (18), 6:1 срещу Филип Колшрайбер за близо три часа на корта.

Тайбрекът във втория сет продължи 36 минути и 6 секунди и предложи изключителна драма за зрителите. Германският тенисист пропусна седем точки за спечелване на двубоя преди Мъри да изравни резултата в сетовете при осмата си възможност за крайното 20:18 точки.

Този тайбрек се превърна в шестия най-дълъг в турнирите на АТП от 1991 година насам.

Лидерът в световната ранглиста Мъри вече има пет победи в общо шестте си срещи с Колшрайбер.

На полуфиналите шотландецът ще се изправи срещу номер 7 в схемата Люка Пуй от Франция, победил руснака Евгени Донской в три сета с 6:4, 5:7, 7:6 (2).

Фернандо Вердаско отстрани четвъртия поставен Гаел Монфис след успех с 6:3, 7:5. На полуфиналите испанският тенисист ще играе срещу холандеца Робин Хаазе, който надигра трудно с 6:2, 4:6, 6:4 босненецът Дамир Джумхур.