Анди Мъри триумфира в Рим след победа над Новак Джокович

Британецът се справи със световния номер 1 за 95 минути

Британецът Анди Мъри спечели турнира по тенис от сериите "Мастърс" на червени кортове в италианската столица Рим.

Поставеният под номер 2 Мъри, който днес навършва 29 години, си направи перфектен подарък за рождения ден, след като победи на финала водача в световната ранглиста и шампион от последните две години Новак Джокович (Сърбия) с 6:3, 6:3 за 95 минути.

Шотландецът спечели първия сет след единствен пробив в четвъртия гейм. Във втората част Мъри проби отново за 3:2, а в деветия гейм за трети път спечели подаването на съперника, за да триумфира.

Така Мъри заслужи първи трофей за сезона и общо 36-ти в кариерата си, като завоюва 12-та титла в турнирите от сериите "Мастърс" и взе реванш за загубата си от Джокович на финала в Мадрид преди седмица.