Англия и Испания си спретнаха зрелищно 2:2

Два гола на "Ла Роха" в самия край на срещата смълчаха "Уембли"

Зрелищно равенство 2:2 оформиха отборите на Англия и Испания в приятелска среща, играна на стадион "Уембли".

В атака за домакините играха Джейми Варди, Рахим Стърлинг и Джеси Лингард, докато в предни позиции за испанския тим бяха Ариц Адурис, Витоло и Давид Силва.

Адам Лалана откри резултата още в 9-ата минута след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Пепе Рейна срещу Варди.

В самото начало на втората част Джейми Варди удвои аванса за британците, а опасен удар на Тио Уолкът беше спасен от Рейна.

Това обаче не спря атаките на гостите, които намалиха изоставането си в самия край на срещата. В 89-ата Яго Аспас вкара красиво попадение с насочване в далечния горен ъгъл.

Равенството 2:2 оформи Иско в края на 6-минутното продължение. Халфът на "Реал" Мадрид овладя на гърди в наказателното поле и от малък ъгъл промуши топката между краката на вратаря.