Анисе с исторически гол за Мадагаскар

Дебютантът стигна до 2:2 с Гвинея в Купата на африканските нации

Полузащитникът на българския шампион "Лудогорец" Абел Анисе отбеляза исторически гол - първият за своя Мадагаскар в Купата на африканските нации. Попадението дойде при равенството 2:2 с Гвинея в дебютния мач на малгашите в турнира.

Анисе записа пълни 90 минути, а тимът му е втори във временното класиране на група 2 с актив от точка, колкото има и Гвинея. Лидер е отборът на Нигерия, който по-рано днес победи Бурунди с 1:0.

На "Александрия Стейдиъм" Гвинея поведе в 34', когато Амаду Диавара изведе отлично Сори Каба, той преодоля красиво вратаря Мелвин Адриен и прати топката в мрежата.

Мадагаскар изравни в 49' чрез Анисе, който бе оставен непокрит на близката греда при едно центриране от корнер и с глава вкара първото попадение за страната си в турнира.

Шест минути по-късно Андрия направи пълен обрат, но Мадагаскар не успя да удържи трите точки. В 66' Франсоа Камано бе точен от дузпа, отсъдена за фаул на Ромен Метанир срещу Ибрахима Траоре.

В 70' Гвинея бе близо до трето попадение. Траоре стреля, стражът Мелвин Адриен обаче успя да избие.

Гледайте всички мачове от турнира за Купата на африканските нации пряко по RING и на онлайн платформата ни Voyo.bg!