Ансамблите на Италия и Русия спечелиха злато за отделните съчетания на световното

Японките с два бронза в последния ден на първенството

Ансамблите на Русия и Италия спечелиха златните медали за отделните съчетания на световното първенство по художествена гимнастика в Япония.

В последния ден на надпреварата гимнастичките на двете страни си размениха местата при качването на почетната стълбичка.

За композицията с пет топки рускините получиха най-висока оценка - 46,000 точки. Италианките са втори с 45,600 точки. На трета позиция останаха представителките на домакините от Япония - 44,500 точки.

След съчетанията с обръчи и бухалки първи са италианките 42,275 точки. Рускините са втори с 40,950, а бронзът отново е за японките - 40,900.

България не участва на световното първенство с ансамбъл, тъй като момичетата на Весела Димитрова се оттеглиха заради контузия на Лаура Траатс. Те завършват кариерите си като олимпийски шампионки от Токио.

Русия завършва световното с най-много златни медали - 6. Ансамбълът триумфира и в многобоя, а Дина Аверина стана първа при индивидуалните гимнастички в многобоя, на топка, обръч и бухалки.