"Арда" на полуфинал за Купата, Делев герой

Тимът от Кърджали отстрани ЦСКА 1948 след минимален успех в София

"Арда" се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като победи ЦСКА 1948 с 1:0 в София. Единственото попадение в мача бе дело на Спас Делев в 55'. Така тимът от Кърджали удължи серията си без поражение от столичани на 5 мача.

Домакините бяха по-активни в началото на срещата. Първо гол на Ангел Бастунов бе отменен заради засада, а след това вратарят Иван Караджов се намеси при удар на Ивайло Чочев. "Арда" отвърна с опасни атаки, в основата на които бяха Иван Тилев и Спас Делев. Последният бе близо до попадение в 53', преди все пак да се разпише две минути по-късно.

През втората част удар с глава на Ангел Лясков бе спасен от Караджов. В крайна сметка ЦСКА 1948 не успя да стигне до продължения.

Така "Арда" стана вторият полуфиналист за Купата на България. Вчера място сред най-добрите четири си осигури шампионът "Лудогорец", отстранил носителя на трофея в последните две години "Локомотив" Пловдив с 2:1 след продължения.

Съставите

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. А. Александров, 21. Василев, 3. Пиргов, 4. Марин, 18. Чочев, 26. Юсеин, 11. Д. Александров, 10. Шопов, 33. Иванов, 20. Бастунов

"Арда": 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов