"Арда" прекъсна победната серия на "Лудогорец" в Първа лига

Тимът от Кърджали стигна до равенство 2:2 с шампиона

ludogorets.com

"Арда" сложи край на серията от шест поредни победи в Първа лига за шампиона "Лудогорец". Тимът на Николай Киров стигна до равенство 2:2 с "орлите" у дома в отложена среща от 8-ия кръг.

Домакините можеха да открият резултата още в първата минута, но Иван Коконов не намери добре топката. Десет минути по-късно "Лудогорец" поведе с гол на Кирил Десподов.

"Арда" обаче възстанови равенството само 6 минути по-късно чрез Спас Делев. Разградчани отново взеха аванс в 70', когато Десподов видя и подаде към непокрития Драгош Григоре, а румънецът с глава прати топка в мрежата зад Иван Караджов.

"Арда" изкова точката в 84'. Топката срещна греда след удар на резервата Иван Тилев, но друг играч, появил се като смяна през втората част - Едимар, не сбърка отблизо за 2:2.

Снимка: ludogorets.com

След равенството "Лудогорец" има 3 точки аванс на върха пред "Локомотив" Пловдив - 36 срещу 33. "Орлите" са и с мач по-малко. Трети е тимът на ЦСКА с 30 точки, а "Арда" остава на четвъртата позиция с актив от вече 29.

До края на календарната година "Арда" няма повече двубои, докато "Лудогорец" слага край на есенния си полусезон в неделя (20 декември), когато приема закъсалия "Ботев" Пловдив.

Съставите

"Арда": 12. Караджов, 25. Леони, 4. Стоев, 24. Сулака, 8. Желев, 20. Лозев, 11. Георгиев, 19. Руменов, 27. Мартинов, 17. Коконов, 9. Делев

"Лудогорец": 23. Илиев, 3. Недялков, 32. Са, 21. Григоре, 4. Сисиньо, 18. Дяков, 7. Сантана, 95. Каули, 10. Ману, 11. Десподов, 28. Кешеру