"Арда" продължава да бъде кошмар за "Берое"

Заралии с шеста загуба от седем мача срещу отбора от Кърджали

"Арда" продължава да бъде кошмар за "Берое"! Тимът от Кърджали победи заралии с 1:0 в среща от 22-ия кръг на родния футболен шампионат. Така "Арда" записа шести успех срещу този съперник в седемте им сблъсъка в исторически план, като един от тях е завършил с равенство.

Домакините бяха по-активни от началните минути и стигнаха до голова възможност още в 3', но Светослав Ковачев я пропиля. "Берое" отправи единствения си точен удар преди почивката в 23' чрез Абубакар Тунгара. Кърджалийци натиснаха, обаче последваха пропуски в 26' и 29'.

"Арда" поведе в 37' след страхотен далечен шут на Тонислав Йорданов - първият гол за "сините" през календарната 2022 г. Малко преди почивката Ковачев беше близо до удвояване на аванса на своите.

В 59' вратарят на "Арда" Мартин Луков измъкна отбора си, улавяйки топката на голлинията след удар с глава на Алиун Фал.

До края играта се накъса и имаше само едно чисто положение. То се откри пред Христо Иванов от "Берое", който не реализира сам срещу Луков.

С трите точки "Арда" се изкачи до деветата позиция с актив от 25, докато "Берое" е седми с 29. В следващия кръг кърджалийци гостуват на "Черно море", а заралии на "Локомотив" Пловдив.

Съставите

"Арда": 71. Луков, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 24. Петков, 25. Кики, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

"Берое": 33. Ганев, 5. Юсеф, 7. Генов, 10. Юсеин, 11. Фал, 15. Динков, 16. Мечев, 18. Мариани, 20. Фуртадо, 27. Тунгара, 43. Джонатан