"Арда" развали мач №100 на Любо Пенев и влезе в Топ 3

Тимът от Кърджали победи "Царско село" с 2:0

"Арда" излезе на трето място в Първа лига, след като спечели с 2:0 срещу гостуващия "Царско село" в последен мач от 13-ия кръг.

С успеха тимът от Кърджали развали мач №100 за наставника на столичани Любослав Пенев като треньор в елитния ни футбол. В кариерата си Ел Голеадор има 60 победи, 20 равенства и също толкова загуби.

На "Арена Арда" домакините си осигуриха трите точки в рамките на 7 минути през първото полувреме. В 32' Румен Руменов откри резултата, а в 39' националът Светослав Ковачев покачи на крайното 2:0.

Така "Арда" излезе на трето място с актив от 21 точки, колкото има и ЦСКА. Пред тях са носителят на Купата и Суперкупата на страната "Локомотив" Пловдив с 24 точки и шампионът "Лудогорец" на върха с 26. "Царско село" е девети с 13 точки.

В следващия кръг "Арда" приема "Монтана", докато намиращият се в серия от 3 поредни поражения отбор на "Царско село" ще опита да я прекъсне при визитата си на последния "Етър".

Съставите:

"Арда": Иван Караджов, Милен Стоев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Румен Руменов, Деян Лозев, Ребин Сулака, Матеус Леони, Емил Мартинов, Лъчезар Котев

"Царско село": Джони Пласид, Мартин КавданскиМартин Кавдански, Ивайло Марков, Антонио Георгиев, Мирослав Будинов, Борис Галчев, Божидар Васев, Лъчезар Балтанов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мертенс