"Арсенал" и "Манчестър Юнайтед" се занулиха за радост на "Сити"

Двата тима отправиха общо 30 удара по посока на вратите си

Дербито от английската футболна Висша лига между "Арсенал" и "Манчестър Юнайтед" беше едно от най-чаканите през седмицата. Дългогодишното свирепо съперничество между двата тима предложи красив и открит футбол, много положения, но нито един гол на "Емиратс".

От този развой доволни останаха в "Манчестър Сити", тъй като "гражданите" се откъснаха на първата позиция в класирането с 3 точки пред своя градски съперник. "Арсенал" е на незавидното 9-о място.

Въпреки нулите на таблото след края на мача, двата тима предложиха страхотен спектакъл на феновете.

Първото полувреме се отличи с бързи и опасни атаки пред двете врати. Фред от "червените дяволи" и Никола Пепе от "Арсенал" пропуснаха двете най-чисти положения.

През втората част лятното попълнение на "Юнайтед" Единсон Кавани също добави името си при футболистите с пропуски, а Александър Лаказет разтърси гредата на гостите от пряк свободен удар в самия край на мача.

Нулевото равенство е нетипично за дербито. В последните 12 години "Арсенал" и "Манчестър Юнайтед" са завършвали 0:0 само 3 пъти!