"Арсенал" с лесно 4:0 над "Нотингам Форест" за Купата на Лигата

Лукас Перес с два гола и една асистенция за победата на "артилеристите"

"Арсенал" се класира за четвъртия кръг на Купата на Лигата на Англия, след като победи с категоричното 4:0 "Нотингам Форест". Точни за успеха на "артилеристите" бяха Гранит Джака в 23-ата минута, Лукас Перес в 61-ата и 70-ата и Алекс Окслейд-Чембърлейн в добавеното време на мача.

Швейцарският национал Джака откри резултата в 23-ата минута след страхотен изстрел от над 30 метра.

В 61-ата минута лондончани получиха правото да изпълнят дузпа, а зад топката застана Перес, който направи 2:0.

В 71-ата минута отново той записа името си сред голмайсторите, след като преодоля Стойкович и на празна врата отбеляза за 3:0.

В добавеното време Перес затвърди силното си представяне в този мач. Той се отчете с асистенция към Алекс Окслейд-Чембърлейн, който оформи крайното 4:0.