"Арсенал" срази "Челси" в лондонското дерби

"Артилеристите" спечелиха с 2:0 у дома

"Арсенал" победи с 2:0 "Челси" в лондонското дерби от 23-ия кръг на Висшата лига. Така "артилеристите" остават на петото място с актив от 44 точки, колкото има и шестият "Манчестър Юнайтед". "Червените дяволи" обаче са с по-лоша голова разлика.

Двубоят на "Емиратс" започна отлично за домакините, които пресираха съперника и принуждаваха играчите на "Челси" да допускат грешки. В 14-ата минута Ектор Бейерин намери Александър Лаказет в наказателното поле, той се освободи от Маркос Алонсо и разстреля стража Кепа от малък ъгъл - 1:0.

"Арсенал" продължи да играе по-добре и удвои аванса си в 39-ата минута. Автор на попадението стана централният защитник Лоран Косчелни, разписал се с... рамо.

След почивката "Челси" действаше все така безидейно и не затрудни вратаря Бернд Лено. Тимът на Маурицио Сари завърши мача с едва един точен удар.

В следващия кръг "Арсенал" посреща "Кардиф", а "Челси" гостува на "Борнемут".