Аржентина хвана последния влак за четвъртфиналите в Копа Америка

Гаучосите победиха Катар с 2:0

Футболният тим на Аржентина успя да зарадва своите привърженици, след като се класира на четвъртфинал в Копа Америка. Преди мача с Катар гаучосите имаха в актива си загуба и равенство, за това успехът им беше задължителен.

И въпреки това само победа не беше достатъчна. Лионел Меси и компания поглеждаха нервно към другия мач от групата между Колумбия и Парагвай. В крайна сметка Колумбия победи с 1:0 и Аржентина завърши на второ място в подреждането, постигайки успех с 2:0.

Головете във вратата на Катар бяха дело на Лаутаро Мартинес и Серхио Агуеро. Първият от тях падна в 4-ата минута. Агуеро успя да излъже отбраната на съперниците, а Мартинес не сбърка. Звездата на "Манчестър Сити" се разписа 8 минути преди края за 2:0. Той получи хубав пас от Пауло Дибала и не сбърка.

На четвъртфиналите Аржентина ще играе срещу втория в група 1 - Венецуела. Фазата на квалификациите започва на 27 юни.