"Аталанта" разпиля Рууни и компания, завръщайки се гръмко в Европа (ВИДЕО)

"Нерадзурите" постигнаха впечатляващ успех над "Евертън"

26 години след последното си участие в европейските клубни турнири, "Аталанта" разби "Евертън" с 3:0 в мач от първия кръг в Група 1 на Лига Европа. Италианският тим игра много силно в Реджо Емилия, където домакинства в Европа, поради ремонтни дейности на своя стадио "Атлети Адзури д'Италия". На близо 200 км разстояние от Бергамо, "нерадзурите" не оставиха шансове на по-именития си съперник, воден от Уейн Рууни.

Първият гол в срещата отбеляза централният защитник на домакините - Андреа Масиело. Той бе точен в 27-ата минута, след като засече центриране от ъглов удар. В 41-ата минута "бергамаските" удвоиха преднината си, след като капитанът Алехандро Гомес се разписа с брилянтен фалцов удар от разстояние. Преди почивката падна и трето попадение във вратата на Мартен Сетекеленбург, дело на Браян Кристанте. С асистенция се отличи Андреа Петаня, който записа две на сметката си за вечерта.

След почивката халфът на домакините Ремо Фройлер уцели греда, а "Евертън" така и не стигна до чисто голово положение, допускайки трето поредно поражение във всички турнири. В тези срещи "карамелите" нямат нито един гол в актива си срещу осем безответни в своята врата.

Снимка: БГНЕС

"Аталанта" записа първи успех в Европа от сезон 1990/91 насам, когато тимът достигна четвъртфиналите за Купата на УЕФА. "Евертън" пък увеличи черната си серия от поредни загуби при гостувания на италиански отбори на 4 двубоя.

Във втория кръг на 28 септември английският тим приема кипърския "Аполон" Лимасол, а "Аталанта" гостува на "Олимпик" Лион.