"Аталанта" си осигури място в 1/4-финалите за Купата на Италия

"Бергамаските" победиха "Сасуоло" с 2:1

"Аталанта" победи гостуващия "Сасуоло" с 2:1 и се класира на четвъртфиналите на турнира за Купата на Италия.

Андреас Корнелиус откри резултата в 16-та минута, а Рафаел Толой вкара с глава след ъглов удар в 33-та за домакините, които стигнаха и до две греди след удари на Рикардо Орсолини и Ясмин Куртич. "Сасуоло" върна един гол 16 минути преди края с удар на Толой в собствената му врата, но не успя да изравни, въпреки че домакините доиграха срещата с човек по-малко заради червен картон на Куртич в 89-та минута.

"Наполи" победи "Удинезе" във вторник и ще приеме "Аталанта" в началото на януари. "Рома" играе срещу "Торино", а носителят на трофея "Ювентус" приема "Дженоа".

В четвъртфинали на 26-и и 27-и декември "Лацио" ще играе срещу "Фиорентина", а "Интер" - срещу "Милан".