Атлетико (Мадрид) на четвъртфинал след дузпи

Гостите от Леверкузен пропуснаха три пъти от бялата точка

Атлетико Мадрид успя да се класира за четвъртфинала в Шампионска лига след тежка битка, продължения и дузпи, в които играчите на испанския тим показаха повече увереност и по-здрави нерви.

В редовното време домакините доминираха и успяха да вкарат гол чрез Суарес в 27-та минута. Така след победата на немския тим с 1:0 в първия мач , домакините заличиха своя пасив в резултата.

До края на срещата Атлетико доминираше на терена, но гостите се бранеха самоотвержено и успяха да вкарат мача в продължения.

В тях, както и в целия двубой имаше много борба, малко футбол и много накъсана от нарушения игра, без особено ефектни сцени пред двете врати. Така се стигна до дузпи, в които трима от играчите на гостуващия тим пропуснаха. Това бяха Чалханоглу, Топрак и Кислинг.

От състава на Атлетико, дузпи пропуснаха Раул Гарсия и Коке , но в крайна сметка след 3:2 при дузпите, Атлетико се класира за четвъртфинал.