Атлетико (Мадрид) отнесе Астана на "Висенте Калдерон” (ВИДЕО)

4:0 за испанците, Станимир Стоилов пусна резервите си

Атлетико (Мадрид) очаквано се разправи с дебютанта в Шампионска лига Астана. Испанците надделяха с 4:0 в мач от група С на турнира.

Воденият от Станимир Стоилов тим се защитаваше успешно до 23-ата минута, когато Саул Нигес преодоля стража Ерич – 1:0.  Домакините притиснаха още повече съперника си и в 29-ата Джаксън Мартинес удвои преднината на „дюшекчиите”. През второто полувреме Атлетико вкара нови два гола чрез Оливер Торес в 63-ата минута, и Дедечко, който си отбеляза автогол в 89-ата минута.

Станимир Стоилов предварително бе отписал срещата и пусна в игра резервите си. В групата за двубоя не попаднаха ключови фигури като Нусербаев, Джолпчиев, Канят, Максимович, Шопко и Аничич. Те се подготвят за мача от местния шампионат срещу Кайрат (Алмати), който може би ще определи новия първенец на Казахстан.

Отборът на Мъри изостава на 5 точки от конкурента си, но е с мач по-малко.