"Атлетико" отчая "Локомотив" Москва и гледа към 1/4-финалите на Лига Европа (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" спечелиха с 3-0 в Мадрид

"Атлетико" Мадрид разби с 3-0 "Локомотив" Москва в първи мач от осминафиналите на Лига Европа и още преди реванша в руската столица може спокойно да гледа към 1/4-финалите.

Отборът на Диего Симеоне имаше пълно превъзходство в мача през цялото му времетраене и резултатът, който се получи описва прекрасно действията на терена.

"Атлетико" поведе в 22-та минута с попадение на Саул, който заби страхотен гол с удар от над 30 метра дистанция. До края на първото полувреме домакините можеха да вкарат и второ попадение, но Антоан Гризман пропусна да уцели опразнената врата, след като бе отнел топката от вратаря край тъчлинията.

Второто полувреме започна по перфектния начин за мадридчани. Диего Коста вкара за 2-0 в 47-та минута, добивайки избита от вратаря Гилерме топка след удар на Гризман. "Локомотив", който е лидер в руския шампионат продължи да се затруднява да изнася топката и предимно се защитаваше.

В 90-та минута капитанът Коке заби трети гол за "Атлетико" след прекрасна асистенция на Хуанфран.

Ответният мач в Москва е следващия четвъртък от 18 ч.