Атлетико си тръгна от Истанбул с победа (ВИДЕО)

Антоан Гризман с два гола

Атлетико Мадрид победи Галатасарай с 2:0 на негостоприемния „Тюрк Телеком Арена” в Истанбул.

Антоан Гризман вкара два гола в първите 25 минути и донесе победата на „дюшекчиите”. В 18-тата минута французинът се възползва от подаване на Хуанфран и с едно докосване прати топката в мрежата на домакините - 1:0. Малко по-късно Диего Годин се извиси над Джейсън Денайер на далечната греда и сервира топката на Гризман, които с лекота вкара отново - 2:0.

Галатасарай бе допуснал 4 гола в последните си два домакински мача. Днешният не бе по-различен. Наставникът на турския тим Хамза Хамзаоглу опита да промени развоя на срещата. Полузащитникът на “Джим Бом” Емре Чолак отстъпи мястото си на Юмут Булут и Галатасарай се впусна напред. "Лъвовете” обаче така и не успяха да пробият отбраната на гостите.

Вместо това Атлетико имаше две възможности да направи резултата класически. Първо удар на Саул Нигес бе блокиран от Денайер, а минути по-късно Антоан Гризман можеше да оформи своя хеттрик, но Джаксън Мартинес не му подаде, а предпочете да стреля. Колумбиецът обаче не съумя да реализира.

Все пак Гризман и компания се прибират у дома с три точки и суха мрежа.