Автогол провали "Локо" Пловдив в дебюта на Тунчев

"Железничарите" направиха 1:1 с ЦСКА 1948

"Локомотив" Пловдив взе само точка в дебюта на Александър Тунчев начело на тима. "Железничарите" завършиха наравно 1:1 с гостуващия ЦСКА 1948 в най-интригуващия мач от 13-ия кръг на родния футболен шампионат.

На "Лаута" "Локомотив" поведе още в 4' с гол на Лукас Масоеро, но след четвърт час игра Момчил Цветанов си отбеляза автогол, който в крайна сметка донесе точката на столичани.

Домакините създадоха редица добри положения след почивката, но пропуски направиха Георги Минчев, Лукас Салинас, Диниш Алмейда и капитанът Димитър Илиев.

Така "Локомотив" остава на второто място с актив от 24 точки - на две от лидера и действащ шампион на страната "Лудогорец", който е с мач по-малко. ЦСКА 1948 е на третата позиция в Първа лига с 20 точки.

В 14-ия кръг и на двата тима предстоят дербита. "Локомотив" приема градския си съперник "Ботев", докато ЦСКА 1948 гостува на ЦСКА.

Съставите:

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Милош Петрович, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Васил Шопов, Георги Русев, Галин Иванов, Даниел Младенов, Марио Топузов, Мартин Камбуров