Автогол с ръка не спря ПСЖ (ВИДЕО)

Френският шампион записа 13-а победа в Лига 1

Шампионът "Пари Сен Жермен" записа 13-ия си успех от началото на сезона във френската Лига 1, след като победи с 3:1 "Монпелие" като гост в мач от 17-ия кръг. Тимът на Томас Тухел стигна до трите точки срещу един от най-силните домакини в първенството благодарение на три попадения в последния четвърт час.

"Монпелие" поведе в 41', когато Леандро Паредес си отбеляза комичен автогол, опитвайки да избие топката при центриране от корнер. Повторенията показаха, че аржентинският национал всъщност вкара... с ръка.

Шампионите обаче взеха своето през втората част. Първо Педро Мендеш от "Монпелие" бе изгонен с втори жълт, съответно червен картон, а Неймар изравни от последвалия пряк свободен удар. Две минути по-късно бразилецът подаде на Килиан Мбапе за 2:1 в полза на парижани. Крайния резултат оформи Мауро Икарди в 81'.

Обратът означава, че ПСЖ вече има 39 точки в актива си - 8 повече от втория "Олимпик" Марсилия. "Монпелие" е седми във временното класиране с 24.

В следващия кръг ПСЖ гостува на "Сент Етиен", а "Монпелие" на "Лил".