Автогол в края зарадва Мароко (ВИДЕО)

Намибия се брани смело, но загуби в Купата на африканските нации

Мароко записа неочаквано трудна победа на старта в група 4 от Купата на африканските нации. "Лъвовете от Атлас" се наложиха с 1:0 над Намибия, а успехът дойде минута преди края на мача, когато Итамунуа Кеймуйне си отбеляза автогол.

На "Ал Салам Стейдиъм" в египетската столица Кайро фаворитът доминираше преди почивката, но това не доведе до гол. Най-доброто положение за момчетата на Ерве Ренар се откри пред Набил Дирар, чийто удар от около 30 метра бе избит от намибийския страж Лойд Казапуа.

След почивката пропуски за Мароко на няколко пъти направиха Хаким Зийех и Софиан Буфал. Все пак минута преди края Итамунуа Кеймуйне си вкара нелеп автогол, засичайки с глава в собствената си врата центриране от пряк свободен удар на Зиех.

Така Мароко оглави група 4. Утре от 17:30 ч. е другата среща - между Кот д'Ивоар и Южна Африка. Този двубой, както и всички останали до края на турнира, можете да гледате пряко по телевизия RING и на онлайн платформата ни Voyo.bg.