"Байерн" Мюнхен разгроми "Айнтрахт" за първи трофей на Нико Ковач

Роберт Левандовски вкара хеттрик за победата с 5:0 и Суперкупата на Германия

"Байерн" Мюнхен разгроми "Айнтрахт" с 5:0 в мач, който определи носителя на Суперкупата на Германия. Трофеят бе първи за баварците под ръководството на новия треньор Нико Ковач, който до преди година води именно "орлите".

Селекцията на хърватина обаче не пожали бившия му тим, а с хеттрик за победата и седмата Суперкупа на Германия във витрината на "Байерн" се отличи спряганият за трансфер в "Реал" Мадрид цяло лято - Роберт Левандовски.

Именно полякът откри резултата в 21-ата минута. Той прати топката в мрежата с глава след центриране на Кимих.

В 26-ата дойде и второто попадения на Левандовски в мача - отново с глава, но този път след изпълнен корнер от Робен.

При този резултат двата тима се прибраха за кратка почивка в съблекалните си.

В "Байерн" обаче не бяха приключили с головете. В 54-ата минута полякът оформи своя хеттрик.

Влезлият като резерва Кингсли Коман се разписа за 4:0, а крайният резултат оформи Тиаго Алкантара след подаване на французина.