Байерн победи, но Барселона е на финал!

Каталунците не допуснаха сензация и решиха всичко само половин час

Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 3:2, но каталунците се класираха на финала в Шампионска лига, след като триумфираха в първия мач с 3:0. Срещата на "Алианц Арена" започна по мечтан начин за домакините, които поведоха в резултата още в 7-ата минута след гол на Бенатия. Барса обаче показа високата си класа и само за няколко минути направи пълен обрат след две попадения на Неймар, съответно в 15-ата и 29-ата минута, като по този начин сложи край на интригата.

При този резултат завърши и първото полувреме, а в средата на втората част Роберт Левандовски успя да изравни. В 74-ата минута се разписа и Томас Мюлер. Въпреки успеха, Байерн напуска турнира, а съперникът на Барселона в спора за титлата ще стане ясен утре, когато в Мадрид се срещат Реал и Ювентус. Шампионът на Италия спечели първата среща с 2:1. Не пропускайте двубоя пряко по bTV Action от 21:45.