"Байерн" с класика срещу "Херта"

Ариен Робен с гол в първия си мач от март насам

"Байерн" Мюнхен победи с 3:0 "Херта" Берлин в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата. По този начин баварците остават на върха в класирането в пълен актив от 12 точки.

Шампионите започнаха по-активно срещата и от първата минута търсеха гола. Още в началото на мача с пропуски се отчетоха Левандовски и Мюлер. Така се стигна до 16-ата минута когато Франк Рибери майсторски финтира няколко футболисти на противника и простреля Йорщайн за 1:0.

През втората част гостите от Берлин поизравниха играта, но не успяваха да сътворят нищо по-сериозно пред Нойер.

В 65-ата минута в игра се появи любимецът на феновете Ариен Робен, за когото това бе първи мач от март насам. Три минути по-късно баварците поведоха с 2:0 след гол на Тиаго Алкантара.

Робен бе видимо развълнуван да бъде отново на терена и това си пролича в 72-ата минута. Холандецът реализира за 3:0 в типичния си стил с любимия ляв крак.