"Байерн" стъпи накриво срещу "Волфсбург"

За първи път от 13 години баварците пропиляват преднина от два гола

"Байерн" Мюнхен завърши 2:2 с "Волфсбург" на "Алианц Арена" в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Баварците водеха с 2:0 след първото полувреме, но през втората част след неубедителни намеси на Свен Улрайх се стигна до изненадата.

За първи път от 2004 г. пък "Байерн" не успява да победи, след като има два гола преднина.

В 32-ата минута Роберт Левандовски бе съборен от защитник в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Гостите бурно оспорваха това решение, но в крайна сметка полякът бе точен за 1:0.

В 42-ата минута Ариен Робен отбеляза втори гол за домакините, но с голяма доза късмет. Холандецът отправи силен удар, а топката се отби в Рафиня през да спре в мрежата.

След подновяването на играта ситуацията на терена не се промени. "Байерн" бе по-активния тим.

В 56-ата минута Волфсбург се върна в мача. Арнолд стреля от фаул от близо 30 метра, но Свен Улрайх направи изключително слаба намеса и резултата бе намален.

"Байерн" реагира веднага и създаде няколко отлични положения, които бяха пропуснати от Мюлер, Робен и Рибери.

В 83-ата минута Волфсбург изравни резултата. Паул Верхаах центрира отдясно и Даниел Дидави с глава направи 2:2.

До края "Байерн" опита да стигне до успеха, но не създаде нищо интересно.