"Байерн" се подигра с "Бохум", нов рекорд за Левандовски

Голов рецитал на "Алианц Арена"

"Байерн" постигна четвъртата си поредна победа в Бундеслигата, след като разгроми "Бохум" със 7:0 в мач от петия кръг. Баварците поведоха с 4:0 още преди почивката, а през второто полувреме добавиха нови три гола.

Срещу "Бохум" футболистите на Юлиан Нагелсман излязоха със специален екип заради Октоберфест, който беше отменен за втора поредна година заради пандемията.

Лерой Сане откри резултата от пряк свободен удар в 17-ата минута, а десет минути по-късно подаде на Йозуа Кимих, който вкара за 2:0. Серж Гнабри отбеляза третия гол, а Василис Ламбропулос от "Бохум" си вкара автогол за 4:0.

След почивката Роберт Левандовски покачи на 5:0, поставяйки рекорд в Бундеслигата. Полякът стана първият футболист, който вкарва за тима си в 13 поредни домакинства. Кимих и Ерик Максим Чупо-Мотинг отбелязаха последните две попадения за тима си.

"Байерн" е лидер в първенството с 13 точки. "Волфсбург" е на второ място с 12, но има и мач по-малко.