Българче с престижно класиране в Испания

12-годишният Никола Николаев с трето място в испанския пистов шампионат Moto4

Никола Николаев, личен архив

Талантливият Никола Николаев финишира трети в предпоследния кръг от испанския супербайк шампионат в категория Moto4.

Надпреварата се проведе на пистата "Рикардо Тормо" във Валенсия. 12-годишният българин стартира от 26-а позиция след наказание, но се представи отлично и успя да завърши на престижното 3-то място, като записа най-бързата обиколка в състезанието.

Битката за подиума беше изключително оспорвана, като подреждането на първите трима в класирането беше определено след фотофиниш.

Снимка: Никола Николаев, личен архив

В генералното класиране на шампионата Никола заема пето място, а през следващия сезон ще се бори за титлата. Последният кръг е на 30 октомври на пистата "Херес".

Миналата година Никола Николаев грабна титлата в клас до 65 куб. см, след като не остави шанс на конкуренцията, спечелвайки всеки един от петте кръга през сезона в испанското СуперМото.