България - Франция 2:3 (25:18, 25:22, 24:26, 21:25, 12:15) в инфарктен мач пред 13 000 зрители (СНИМКИ и ВИДЕО)

Ето какво се случи на полето минута по минута

България загуби полуфинала срещу Франция на Европейското първенство по волейбол. Мачът бе игран в столичната зала "Арена Армеец" пред близо 13 000 зрители, които подкрепяха "лъвовете" до края.

Утре възпитаниците на Пламен Константинов излизат в мач за бронзовите медали срещу другия домакин на турнира Италия. "Азурите" загубиха сензационно срещата си с представителите на Словения. Мачът на "лъвовете" ще започне в 17:45. Финалът е в 20:45.

12:15 Френският отбор отива на финал. България ще играе срещу Италия в спора за бронза на първенството

2:0 за България в решителния пети гейм

21:25 Отново блокът на Нгапет спира българската атака. Мачът ще се реши във тай брек

13:16 Второто техническо прекъсване е за отбора на Франция

10:14 френската атака през центъра донесе точка на "петлите"

Жълт картон за Пламен Константинов. Българският селекционер изказа бурно недоволството си след съмнения за носена топка.

8:11 Френската блокада спира Пенчев

8:9 Дълго разиграване донесло точка на "трикольорите"

21:22 Аут след френска атака през центъра

18:19 Зверска атака на Тодоров, блокаут на Владо Николов и сме на точка от изравняване.

15:17 Блокаут на сметката на Нгапет

14:16 за Франция при второто техническо прекъсване

12:12 Георги Братоев предостави топката на Владо Николов и той не сгреши срещу единичната блокада

6:10 след ас на Нгапет. Прекъсване за Пламен Константинов

5:8 на първото техническо прекъсване във втория гейм. Блокадата на Нгапет спря силната атака на Владо Николов

2:2 Две атаки пайп на Нгапет затрудниха българската защита

Начало на втори гейм. 0:1 за Франция след атака по диагонала на Розие

25:18 Гейм за България. Сервисът на Льо Ру излезе далече в аут.

24:17 Тодор Алексиев на сервис.

22:16 Розие прокара топката през ръцете на българската блокада.

20:13 Виктор Йосифов с прекрасна работа в защита.

Таймаут за Франция при 19:13 за "лъвовете". Тодор Алексиев не пожали френската блокада и заби топката в полето им

18:13 след бомбена атака на Владимир Николов по диагонала

16:10 на втората техническа почивка в първия гейм след сбъркан сервис на Льо Ру.

13:8 и поредната блокада на Тодоров.

12:7 за "лъвовете" след перфектна блокада на Теодор Тодоров.

Георги Братоев със страхотна серия от силни сервиси. 8:3 за България

България: Пенчев, Алексиев, Вл. Николов, Братоев, Алексиев, Т. Тодоров, Йосифов, Вл. Иванов

Франция: Розие, Тонюти, Льо Ру, Тили, Нгапет, Льо Гуф, Гребеников

Българският химн в изпълнение на 13 000 човека! Думите са излишни!

Снимка на герои! В залата звучат гайди, 15 минути до началото!

Националите вече са на полето за своята загрявка! Както и в двубоя срещу Германия на 1/4-финалите, Теодор Салпаров отново ще бъде използван като посрещач, тъй като все още не е възстановен от контузия, получена в третия мач от груповата фаза срещу Холандия.

Французите са считани за фаворит, след като през лятото постигнаха една победа над "лъвовете" във Варна и си проправиха път към Първа дивизия на турнира Световна лига, който по-късно спечелиха.

Българският национален отбор е окрилен от двете категорични победи над бронзовия медалист от последното Световто първенство - Германия. На своя страна "лъвовете" ще имат и пълната до краен предел "Арена Армеец". Билетите за срещата бяха разпродадени отдавна, но въпреки това пред касите на залата и днес се извиха опашки от хора, търсещи ценни хартиики, останали непрезаверени от полската агитка.

Какво се случва на полето, както и много снимки и видео с атмосфера от залата, може да следите тук!