България не срещна трудности с Гибралтар за първа победа през 2020 г.

"Лъвовете" вкараха три безответни гола на скромния си съперник

След 6 мача без победа, футболните ни национали записаха първи успех за 2020 г.! За съжаление, той идва в приятелски мач срещу скромния тим на Гибралтар. "Лъвовете" спечелиха с класическото 3:0 пред празните трибуни на ст. "Васил Левски" в София.

Селекционерът Георги Дерменджиев имаше проблеми с окомплектоването на състава заради контузиите на Пламен Илиев, Петър Занев, Иван Горанов, Кирил Десподов и Исмаил Иса, както и положителни тестове за коронавирус на Николай Михайлов, Антон Недялков, Тодор Неделев и Георги Костадинов, но тимът ни се наложи с лекота.

"Трикольорите" решиха спора преди почивката. Александър Цветков откри резултата още в 6' с далечен удар. Гостите имаха претенции за фаул срещу вратаря Кайл Голдуин, който остана на тревата, но реферът Колцеску ги отхвърли, а отборът ни не спря играта.

В 15' България водеше с 2:0, след като Георги Йомов се разписа. В края на първата част Димитър Илиев вкара трети гол.

До края на двубоя не се случи нищо интересно и "лъвовете" вече гледат към мачовете с Финландия и Ирландия в Лигата на нациите - съответно на 15 и 18 ноември.

Съставите

България: 1. Мартин Луков – 2. Страхил Попов, 4. Валентин Антов, 15 - Васил Божиков (К), 6. Сисиньо – 22. Александър Цветков, 16. Кристиян Малинов - 7. Доминик Янков, 18. Галин Иванов, 17. Георги Йомов – 20. Димитър Илиев

Гибралтар: 1. Кайл Голдуин – 2. Итан Джоли, 3. Киан Ронан, 6. Скот Уайзман, 8. Мохамед Бадр, 10. Лиам Уолкър, 14. Рой Чиполина (К), 15. Ерин Барнет, 16. Аймен Моуели, 18. Алейн Понс, 22. Греъм Тория