България обърна Франция в Лигата на нациите

"Лъвовете" се пребориха за втора победа в турнира

БФВ

Мъжкият ни национален отбор по волейбол записа впечатляваща втора победа в Лигата на нациите. Възпитаниците на Силвано Пранди губеха с 0:2 от Франция, но успяха да стигнат до обрат и да победят с 3:2 (в отделните части 18:25, 22:25, 25:21, 25:23, 15:11). Срещата в Нингбо продължи близо два часа и предложи голяма интрига до самия край.

"Лъвовете" прекъснаха серията си от четири поредни поражения. Пранди направи няколко промени в състава, който не се представи на ниво срещу световния шампион Полша вчера.

Французите водеха убедително в първите два гейма на двубоя в Китай и почти не правеха грешки. В третия обаче Пранди прибегна до смени, които дадоха резултат. Българите се посъбудиха и започнаха да играят по-уверено. С добра и стабилна игра, "лъвовете" пратиха мача в тайбрейк.

В решителната част българите поведоха от самото начало и не изпуснаха предимството си до последната точка.

Най-резултатен за България бе Розалин Пенчев с 18 точки. По 12 отбелязаха Николай Пенчев и Светослав Гоцев.

Следващата седмица от 14 до 16 юни "лъвовете" ще са домакини във Варна на отборите на Япония, Австралия и Италия.